Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

İşaret Dili Eğitimi 2. Kur

şaret Dili Tercümanlık Eğitimi Programı ile katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde çalışma şansını arttıracak bir şekilde meslek edinmesini sağlarken, işitme engelliler ile de iletişim kurmak isteyen herkesin yanında olmayı amaçlamıştır.

468 Değerlendirme

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (ÖĞRETİCİ VE TERCÜMANLIK EĞİTİMİ)

İşitme engelli bireyler  ise duygu ve düşüncelerini işaret dilini kullanarak dile getirirler.

Türkiye’de işitme engellilerTİD kısaltmasıyla bilinen Türk İşaret Dilini kullanırlar; ancak işaret dili her  ülkeleye göre farklılık göstermektedir.

Git gide insanların işaret dilini öğrenme konusundaki taleplerinin çoğalması Online İşaret Dili Eğitim Sertifika Programı’mız eğitimlerimiz arasında en çok talep edilen eğitim haline gelmiştir.

İşaret Dili Nedir?

İşitme engeli olan bireyleirn duygu, düşünce ve ihtiyaçlarını ifade ederken el hareketleri ve mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.

Programın Amacı

İşaret Dili Tercümanlık Eğitimi Programı ile katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde çalışma şansını arttıracak bir şekilde meslek edinmesini sağlarken, işitme engelliler ile de iletişim kurmak isteyen herkesin yanında olmayı amaçlamıştır.

Kimler İşaret Dili Eğitimini Alabilir?

İşaret dilini öğrenmek isteyenler,

İşaret dili eğitimini meslek edinerek kariyer hedefi yapmayı planlayanlar,

İşitme engelli bireyleri anlamak isteyenler bu eğitimi alabilir.

İşaret Dili Eğitiminin İçeriği

Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan işaret dili eğitiminde günlük hayatta ihtiyaç duyulan temel kavramlar öğretilmektedir. İşaret dili ülkelere göre farklılık gösterse de Zirve Akademi tarafından uluslararası olarak kabul edilen işaret dili öğretilmektedir. TİD özelliklerine göre cümleler, TİD’e göre hazırlıklı ve hazırlıksız konuşmalar, TİD cümlelerinde ögeler, ekler ve zaman gibi konulara yer almaktadır.

İşaret Dili Eğitiminin Avantajları

İşitme engelli bireyler ile aranızdaki engeller kalkar.

Eğitim alanında ilerlemek isteyenler için farklı bir kariyer fırsatı sunar.

Kişisel gelişiminizde farkındalık yaratır.

Eğitim Sonunda İşaret Dili Sertifikamı Nerede Kullanabilirim?

Halk Eğitim ya da Özel Eğitim Merkezlerinde eğitmen olarak,

Noter ve benzeri kurumlarda yeminli tercüman olarak,

Adliyelerde bilirkişi olarak,

Bazı dernek ya da etkinliklerin projelerinde işaret dili tercümanı olarak görev yapabilirler.

Online İşaret Dili Eğitimi’nin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayar başında, zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın eğitim alma imkânı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlaması

- Uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak istenilen zaman ve yerde eğitim kolaylığı sağlamasıdır.

 

1. kur işaret dili eğitimine gözat

İşaret Dili Eğitimi 2. Kur

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Bahçıvanlık, bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımının yapılması üzerine odaklanan bir meslektir. Bahçecilik eğitimi, bitkilerin bakımı, doğal çevrelerin.


Animasyon hazırlama eğitimi, öğrencilere farklı kariyer fırsatları da sunar. Animasyon sektörü, hızla büyüyen bir sektördür ve bu sektörde çalışmak.


Ayak refleksolojisi eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olarak çalışmak isteyenler veya kendileri veya aileleri için kullanmak isteyenler için idealdir


Tıbbi mümessillik, sağlık sektöründeki ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması, satışı ve desteklenmesi işlevini yerine getiren bir meslektir.


Organik hayvancılık, hayvanların sağlığı ve refahıyla birlikte doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını hedefleyen bir tarım uyg.


bebek masajı eğitimi, yeni doğan bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığına katkıda bulunur.


Arıcılık eğitimi, arıcılıkla ilgili birçok farklı kariyer seçeneği sunar. Arı kovanı sahibi olarak çalışabilir, bal üreticisi olarak çalışabilirsiniz.


Eczane yardımcılığı eğitimi, ilaçların düzenlenmesi, müşteri hizmetleri, ilaç stok yönetimi ve eczane işlemleri gibi konular.


Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


Otel işletmeciliği eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


İlk yardım, beklenmedik bir sağlık durumunda hayat kurtarabilen önemli bir beceridir.İlk yardım eğitimi, riskleri ve önlemleri de kapsar.


Bu eğitimde, finansal tablo analizinin üç önemli boyutu olan finansal tabloların analize hazırlanması, mali analiz yöntemlerine uygun hesaplamaların yapılması ve elde edilen


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu olmayıp Türkiye ve Dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Bu programa katılan katılımcılar; kişisel antrenman programı hazırlama, performans koçluğu ve tüm spor dallarında kondisyonerlik


Sınav haftası bitiminde üniversite onaylı başarı sertifikanız hazırlanıp başvuru esnasında belirttiğiniz adrese gönderilir.


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Dil ve Konuşma Bozuklukları tanıyabilme bilgisine, becerisine ve yetkinliğine sahip olabilmek.


Numeroloji, okültizme bağlı bir daldır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğu konusunu irdeler. Bu yönteme göre, sayıların ve harflerin her birinin


Kuaförlük eğitimi kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak görebilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır.


Yiyecek – İçecek sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin