Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

İşaret Dili Eğitimi

İşitme engelli olan bireyler ise duygu ve düşüncelerini işaret dili sayesinde sağlarlar. İnsanların işaret dilini öğrenme konusundaki isteklerinin artması ise online işaret dili eğitimi sertifika programlarının önemini ön plana çıkartmaktadır.

367 Değerlendirme

İşaret Dili Temel Eğitim (1. Kur)

İşitme engelli olan bireyler ise duygu ve düşüncelerini işaret dili sayesinde sağlarlar. İnsanların işaret dilini öğrenme konusundaki isteklerinin artması ise online işaret dili eğitimi sertifika programlarının önemini ön plana çıkartmaktadır.

İşaret dili temel eğitimi, bu alanda iş bulmak isteyen herkesin  mesleki yeterliliklerini sağlayabilecekleri bir eğitimdir. Artık mevzuatlara göre bütün kurum ve kuruluşlarda işaret dili bilen bir personel bulundurulması ve çalıştırılması zorunlu hale getirilmiştir. İşitme engellilerin  toplumumuzda engelsiz bir hayat yaşayabilmesini hedef alan bu eğitim, bir birey olarak bu kişilere yardımcı olmak için de alabileceğiniz bir eğitimdir.

İşaret dili eğitimine  herhangi bir işyerinde çalışan veya çalışmayı düşünen herkes katılabilmektedir. İşaret Dili Eğitimi, iki aşamalı olarak sunulmaktadır. Bunlar işaret dili temel eğitimi ve işaret dili tercümanlık eğitimidir. Birinci turu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler ikinci seviyeye de katılabilmektedir.

İşaret Dili Temel Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

  • İşaret dilini öğrenmek isteyenler
  • İşitme engelli bireyleri anlayarak onlara yardımcı olmak isteyenler
  • Kariyerini bu yönde geliştirmek isteyenler

Memur Olmak İsteyenler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesin belirtilmiş genel şartları yerine getirmek
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Sosyal güvenlik kuruluşundan emekli veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • En az lise veya dengi okullardan mezun olmak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, son yıllarda yaptığı sınavlar ile işaret dili eğitimi şart koşmaktadır.

Adliyede Bilirkişi Olarak Çalışmak İsteyenler

Adliyelerde işitme engelli kişiler ile iletişim kurarak yardımcı olmak isteyenler işaret dili temel eğitim programına katılabilirler.

Yeminli İşaret Dili Tercümanı Olmak İsteyenler

Noter tasdikli yeminli tercümanlar tapu daireleri, karakollar, hastaneler ve belediyelerde iş bulanilmektedirler.Yeminli tercüman olmak isteyenler sahip oldukları sertifika sayesinde yeminli tercümanlık mesleğine başlayabilirler.

TV, Konferans ve Toplantılarda Tercüman Olmak İsteyenler

İşaret dilini öğrenip bu dile hakim olduktan sonra tv kanallarında ya da farklı organizasyonlarda da tercümanlık yapabilirsiniz.

Öğretmen Olmak İsteyenler

İşaret dili temel eğitimini tamamlayan kursiyerler bir sonraki eğitim programına da katılarak özel eğitim kurumlarında, rehabilitasyon merkezlerinde, halk eğitim merkezlerinde ve belediyelerin açmış olduğu kurslarda işaret dili üzerine eğitim verebilirler.

Kamu Hastanelerinde Çalışmak İsteyenler

Kurum tarafından hastanelere gönderilmiş engelli bireylere yönelik sağlık tesisleri denetleme formunda, engelli bireylere yönelik sunulacak olan sağlık hizmetleri çerçevesinde her hastanede işaret dilini bilen bir personel çalıştırılması zorunluleğu getirilmiştir.

İşaret Dili Eğitiminin İçeriği Nedir?

Alanında uzman eğitmenler tarafından sizler için hazırlanan işaret dili eğitiminde gündelik hayatınızda ihtiyaç duyabileceğiniz temel iletişim kavramları sizlere anlatılmaktadır. Okul ve eğitim hayatı,  meslekler, eşyalar ve karşılıklı konuşmalar gibi başlıklar eğitim sürecinde en detaylı şekilde işlenmektedir.

Online olarak sunulan işaret dili temel eğitimi programını  zaman ve mekan sınırlaması olmadan alabilirsiniz. Böylelikle sosyal yaşantınızı etkilemeden kariyerinizde gelişim imkanı da elde edebilirsiniz.

 

İşaret Dili Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli