Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Yenidoğan Bebek Bakım Eğitimi

0-12 ay arasındaki bebek bakımı eğitimi ile; bebek bakımını artık daha bilinçli bir şekilde yapılabilmesini ve bebeğin büyüme gelişmesini daha iyi yönetilmesini hedeflenmiştir.

67 Değerlendirme

Yenidoğan Bebek Bakım Eğitim İçeriği;

0-12 ay arasındaki bebek bakımı eğitimi ile; bebek bakımını artık daha  bilinçli bir şekilde yapılabilmesini ve bebeğin büyüme gelişmesini daha iyi yönetilmesini  hedeflenmiştir.0-12 aylık çocukların temel bakım gereksinimlerinin karşılanması temelde ailelerin sorumluluğundadır. Özellikle de 0-12 ay arasındaki bebeklerin henüz hastalıklara karşı savunma mekanizmalarının tam gelişmemiş olması onların bu dönemde bakımlarına en çok dikkat edilmesi  gereken zamandır. Bu süreçte aşılarının zamanında yapılmaması, hijyen uygulamalarının yetersiz olması, yetersiz ve dengesiz beslenmesi geri dönüşü olmayan hastalık ve sakatlıklara neden olabilir.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Yeni doğan bebeğin fiziksel özelliklerinin ,yeni doğan bebeğin reflekslerini bilmek,yeni doğan bebeğin bakımını üstlenebilecek bilgi ve becerin kazanılması,yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını bilmek ve bu ihtiyaçlara doğru cevap verilmesi,yeni doğan bebek için anne sütünün önemi ve anne sütünün özelliklerinin kavranması,yeni doğan bebeğin bakımında yanlış uygulamaların farkına varılması,yeni doğan bebeğin acil hallerini bilmek ve tıbbi destek alması gereken durumların ayırt edilmesini öğrenirsiniz.

Yenidoğan Bebek Bakım Eğitimine Kimler Katılabilir?

Anne ve baba adayları,profesyonel bebek bakıcısı olmak isteyenler,Psikologlar, Sosyologlar,Tıp Mezunları ve Doktorlar,PDR Uzmanları, Sosyal Hizmet Mezunları ve Öğrencileri,Çocuk Gelişimi Mezunları ve Öğrencileri,Hemşirelik/ Ebelik Bölümlerinin Mezunları ve Öğrencileri,Sağlık Çalışanları, Tıbbi Sekreterler, Hasta Kabul Sekreterleri,Koçlar, Danışmanlar Bebek bakımın konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes.

Eğitim Programı;

0-12 Bebek Bakımı, Beslenmesi ve Sağlığı

Yenidoğanın Fiziksel Görünümü ve Özellikleri

Yenidoğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri

Yenidoğan Bebeğin Fizyolojik Özellikleri

Yenidoğan Bebekte Refleksler

Bebeklerde Büyüme ve Gelişme

Bebeklerde Fiziksel Büyüme

Bebeklerde Boy Ölçümü ve Değerlendirilmesi

Bebeklerde Vücut Ağırlığı ve Değerlendirilmesi

Bebeklerde Baş Çevresi Ölçümü ve Değerlendirilmesi

Bebeklerde Büyüme Eğrilerinin Değerlendirilmesi

Bebeklerde Dişlerin Gelişimi

0-12 Bebek Bakım Uygulamaları

Uygun El Yıkama

Çocuğun Temizliği

Deri Temizliği ve Banyo

Bebek Masajı

Yüz Temizliği El temizliği Ayak Temizliği

Saç Temizliği

Ağız-Diş Temizliği Pamukçuk

Alt (Peri-Anal Bölge) Temizliği

Tuvalet Eğitimi

Pişik

0-12 Bebek Sağlık Bakımı ve Uygulamaları

Bebeklerin uyku rutini

Türkiye’de Uygulanan Aşı Takvimi

Büyüme Atakları

0-12 ay bebek bakımında karşılaşılan kazalar, Yaralanmalar ve Zehirlenmeler

Acil Hastalıklar ve Yaralanmalarda Yapılması Gereken İşlemler

Bebeğimi hangi durumlarda hastaneye götürmeliyim?

Yeni doğan bebeğinizle ilgili yanlış uygulamalar nelerdir?

0-12 Ay Bebeklerde Beslenme

0-6 Ay Bebek Beslenmesi (Anne Sütü ile Beslenme)

Anne sütünün sağılması ve saklanması

Beslenme ile İlgili Sorunlar

İştahsızlık Kabızlık

Kolik bebek ve baş etme

Bebek de gaz problemleri ve çözüm önerileri

Soluk Borusuna Besinin Kaçması

Çocuklara Verilecek Ek Besinlerin Hazırlanması

Kanguru bakımı, ten tene temas

Yenidoğan Bebek Bakım Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli