Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

WİSC-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası

WİSC-R Zeka Testi Eğitimi  uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Bu eğitim video, canlı eğitim , ücretsiz materyalleri kapsar.Katılımcı

301 Değerlendirme

WİSC-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası

WİSC-R Zeka Testi Eğitimi  uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Bu eğitim video, canlı eğitim , ücretsiz materyalleri kapsar.Katılımcı derslere katılır, sonrasında yapılan sınavda başarılı olursa “Üniversite Onaylı WİSC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikasını” alır.

Güvenilirliği ve geçerlilik ve güvenilirliği en önemli zekâ testlerinden birisi olan WISC-R Zeka testi 6-16 yaş grubu bireylere içindir.

WISC-R Zeka Testi; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. WISC-R Zeka Testi sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zekâ bölümü elde edilir.

WISC-R Zeka Testi; bireysel olarak uygulanan bir testtir. WISC-R Zeka Testinin Uygulaması 1 – 1,5 saat sürmektedir.

WISC-R Zeka Testinin, her alt testin soruları test yönergesine uygun bir şekilde çocuğa yöneltilir ve çocuktan sorulan soruları yanıtlaması istenir.

Wisc-r Testi Uygulanacak Kişi Sayısı: Bir oturumda bir kişiye uygulanır.

Wisc-r Testi Uygulama Şekli: Her alt testin sorularını yönergeye uygun bir şekilde çocuğa sorulur.

Wisc-r zeka testi ülkemizde kullanılan yetenek ve zeka testleri arasında güvenirliği en yüksek olanıdır. WISC-R Zeka Testinin Alt testlerinde değişik yetenek alanlarından örnekler bulunması, yorum ve puanlama kriterlerinin netliği, sonuçlarının açık, anlaşılır ve tatmin edici olması bu zeka testinin daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı eğitimimiz; WISC-R Zekâ Testini Uygulama, Sonuçlarını Değerlendirme, Raporlama Konusunda Yeterlilik Ve Yetkinlik Kazandırmayı Amaçlamaktadır.

Eğitim Kimler için:

· Psikoloji,

· Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR),

· Okul Öncesi Bölümü,

· Çocuk Gelişimi Bölümü,

· Aile Danışmanları,

· Özel Eğitim bölümlerinde öğrenci, mezun veya bu alanlarda çalışanlar katılım gösterebilir.

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Programın İçeriği:

WISC-R Zeka Testi; Standart işlemler ve çocukla iletişimde dikkat edilmesi gereken konular,
WISC-R Zeka Testi; Genel talimatlar ve test materyallerinin tanıtımı,
WISC-R Zeka Testi; Genel Bilgi alt testinin tanıtılması, uygulanması ve puanlanması,
WISC-R Zeka Testi; Resim Tamamlama alt testinin tanıtılması, uygulanması,
WISC-R Zeka Testi; Benzerlikler alt testinin tanıtılması, uygulanması
WISC-R Zeka Testi; Resim Düzenleme alt testinin tanıtılması,
WISC-R Zeka Testi; Aritmetik alt testinin tanıtılması, uygulanması ve puanlanması yapılır.


WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı eğitiminin süresi ve şekli:

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı eğitimi sertifika programı uzaktan eğitim olarak sunulmaktadır. WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı eğitimi süresi 30 gündür. Kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.

 

WİSC-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Bahçıvanlık, bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımının yapılması üzerine odaklanan bir meslektir. Bahçecilik eğitimi, bitkilerin bakımı, doğal çevrelerin.


Animasyon hazırlama eğitimi, öğrencilere farklı kariyer fırsatları da sunar. Animasyon sektörü, hızla büyüyen bir sektördür ve bu sektörde çalışmak.


Ayak refleksolojisi eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olarak çalışmak isteyenler veya kendileri veya aileleri için kullanmak isteyenler için idealdir


Tıbbi mümessillik, sağlık sektöründeki ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması, satışı ve desteklenmesi işlevini yerine getiren bir meslektir.


Organik hayvancılık, hayvanların sağlığı ve refahıyla birlikte doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını hedefleyen bir tarım uyg.


bebek masajı eğitimi, yeni doğan bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığına katkıda bulunur.


Arıcılık eğitimi, arıcılıkla ilgili birçok farklı kariyer seçeneği sunar. Arı kovanı sahibi olarak çalışabilir, bal üreticisi olarak çalışabilirsiniz.


Eczane yardımcılığı eğitimi, ilaçların düzenlenmesi, müşteri hizmetleri, ilaç stok yönetimi ve eczane işlemleri gibi konular.


Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


Otel işletmeciliği eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


İlk yardım, beklenmedik bir sağlık durumunda hayat kurtarabilen önemli bir beceridir.İlk yardım eğitimi, riskleri ve önlemleri de kapsar.


Bu eğitimde, finansal tablo analizinin üç önemli boyutu olan finansal tabloların analize hazırlanması, mali analiz yöntemlerine uygun hesaplamaların yapılması ve elde edilen


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu olmayıp Türkiye ve Dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Bu programa katılan katılımcılar; kişisel antrenman programı hazırlama, performans koçluğu ve tüm spor dallarında kondisyonerlik


Sınav haftası bitiminde üniversite onaylı başarı sertifikanız hazırlanıp başvuru esnasında belirttiğiniz adrese gönderilir.


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Dil ve Konuşma Bozuklukları tanıyabilme bilgisine, becerisine ve yetkinliğine sahip olabilmek.


Numeroloji, okültizme bağlı bir daldır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğu konusunu irdeler. Bu yönteme göre, sayıların ve harflerin her birinin


Kuaförlük eğitimi kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak görebilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır.


Yiyecek – İçecek sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin