Yüzyüze Eğitim
Katılım Belgesi

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Kursu

Tiyatro eğitimi alan öğrencilerin öz güvenleri artar. Tiyatro eğitimi sürecinde kazandıkları bilgi ve becerilerle kendilerini hem okul

459 Değerlendirme

Tiyatro Eğitmenlik  Eğitimi Sertifika Kursu

Tiyatro, insan hayatındaki olayların, benzetme yoluyla belli yerlerde bir seyirci topluluğu önünde canlandırılması sanatıdır.

 

Tiyatro eğitimi alan öğrencilerin öz güvenleri artar. Tiyatro eğitimi sürecinde kazandıkları bilgi ve becerilerle kendilerini hem okul hem de diğer ortamlarda daha kolay ifade edebilirler. Ayrıca kazandıkları yaratıcı düşünme süreci  gelecekte de sanatla iç içe olan, sanatın yaratıcı özelliğinden hayatın tüm faydalanan bireyler olacaklardır.

 

Tiyatro eğitmenlik eğitimine kimler katılabilir?

 

 • Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Çalışan Öğretmenler,

 

 • Özel Okullarda Öğretmenlik Yapan Öğretmenler,

 

 • Yeni mezun öğretmenler,

 

 • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,

 

 • Tiyatro Eğitmenliği yapmak isteyenler,

 

 • Çocuklarla keyifli oyunlar oynamak isteyen herkes katılabilir.

Tiyatro eğitmenlik eğitiminin içeriği nedir?

   

 • İletişim
 • İnsan İlişkileri
 • Yaratıcı Drama
 • Kostüm ve Aksesuar Uygulamaları
 • Sahne Gösterileri
 •  Doğaçlama tiyatro oyun türleri
 •  3 Başlı şair
 •  Nesne tamamlama
 •  Ses ve Mimikler
 •  Nefes alma teknikleri
 •  Oyuncu olmak isteyen kişi nasıl yol izlemeli
 • Tiyatro uygulamalı anlatımlar sahnede duruş
 •  Tiyatro da ısınma oyunları

Tiyatro eğitiminin kazanımları nelerdir?

Katılımcılarınkendilerine güvenlerini artırır.

Dramatik konseptte yapılan soyut çalışmaların içeriğini yaşamın özelinde somutlaştırırlar.

Bedenlerin dillerini daha iyi kullanmaya başlarlar.

Hem çalışmaların içinde yer alarak rolleri gözlemleyecek, hem de grubu dışarıdan izleyerek yaşama başka yönlerden bakmaya başlar.

Tiyatro ve drama çalışmalarına ait temel özellikleri öğrenecek, bu alandaki becerilerini geliştireceklerdir.

Tiyatro ve diğer benzeri sanatlara ait teknik bilgiler edineceklerdir.

Tiyatro yolu ile toplumdaki sosyo-ekonomik farklılıkları gözlemleyecek, toplumsal değerler, nesil farklılaşması, gelecek ve geçmiş gibi kavramlar hakkında fikir sahibi olacaklardır.

Katılımcıların sanatın diğer dallarına ilgileri artabilecek, fark ettikleri yetenekleri mesleki seçimlerini ve eğitim hayatlarını etkileyebilecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Kursu

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Bahçıvanlık, bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımının yapılması üzerine odaklanan bir meslektir. Bahçecilik eğitimi, bitkilerin bakımı, doğal çevrelerin.


Animasyon hazırlama eğitimi, öğrencilere farklı kariyer fırsatları da sunar. Animasyon sektörü, hızla büyüyen bir sektördür ve bu sektörde çalışmak.


Ayak refleksolojisi eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olarak çalışmak isteyenler veya kendileri veya aileleri için kullanmak isteyenler için idealdir


Tıbbi mümessillik, sağlık sektöründeki ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması, satışı ve desteklenmesi işlevini yerine getiren bir meslektir.


Organik hayvancılık, hayvanların sağlığı ve refahıyla birlikte doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını hedefleyen bir tarım uyg.


bebek masajı eğitimi, yeni doğan bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığına katkıda bulunur.


Arıcılık eğitimi, arıcılıkla ilgili birçok farklı kariyer seçeneği sunar. Arı kovanı sahibi olarak çalışabilir, bal üreticisi olarak çalışabilirsiniz.


Eczane yardımcılığı eğitimi, ilaçların düzenlenmesi, müşteri hizmetleri, ilaç stok yönetimi ve eczane işlemleri gibi konular.


Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


Otel işletmeciliği eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


İlk yardım, beklenmedik bir sağlık durumunda hayat kurtarabilen önemli bir beceridir.İlk yardım eğitimi, riskleri ve önlemleri de kapsar.


Bu eğitimde, finansal tablo analizinin üç önemli boyutu olan finansal tabloların analize hazırlanması, mali analiz yöntemlerine uygun hesaplamaların yapılması ve elde edilen


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu olmayıp Türkiye ve Dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Bu programa katılan katılımcılar; kişisel antrenman programı hazırlama, performans koçluğu ve tüm spor dallarında kondisyonerlik


Sınav haftası bitiminde üniversite onaylı başarı sertifikanız hazırlanıp başvuru esnasında belirttiğiniz adrese gönderilir.


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Dil ve Konuşma Bozuklukları tanıyabilme bilgisine, becerisine ve yetkinliğine sahip olabilmek.


Numeroloji, okültizme bağlı bir daldır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğu konusunu irdeler. Bu yönteme göre, sayıların ve harflerin her birinin


Kuaförlük eğitimi kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak görebilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır.


Yiyecek – İçecek sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin