Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik kodlama, bireylerin sorunları çözmesi, organizasyon ve sorumluluk becerilerinin gelişmesine, programlama ve kodlama bilgilerini geliştirmesine katkı sağlıyor.

320 Değerlendirme

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Kodlama ya da programlama, bir bilgisayar sistemine ya da elektronik devreye işlem yaptırmak için yazılan komut dizisidir.  Matematiksel işlemler bütünü olan programlamada bir metin, önceden belirlenmiş simgeler dizisine göre işaretlenir.

Kodlamayı sadece bilgisayar bilimleri ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim açısında da çok önemlidir. Görsel tasarım, makine mühendisliği, desen, dönüşümler, yön, cebir vb. yapabilmemizin bir yolu olan robotik kodlama, çalışılan robotun çeşidine göre değişir.

Yazılan kod, çalışılan robotun belirlenen hareketleri gerçekleştirmesi için hem yaratıcı, hem de eleştirel düşünülerek oluşturulur. Kodun hatasız olması gerekir aksi halde robot hareketi gerçekleştiremez. Robotik; kodlamayı öğrendikten sonra mekanik, elektronik ve yazılımı birleştirerek hareket edebilen, sensörlerden veri alabilen cihazlardır.

Robotik Kodlama Eğitiminin Amacı Nedir?

Teknoloji liderleri, robotik ve kodlama eğitiminin önemini vurgulamaktadır. Aynı zamanda günümüz dünyasında kodlama eğitimini eğitim ve öğretim müfredatına eklemiş pek çok ülke bulunmaktadır. Kodlama eğitiminin geleceğin dili olduğu düşünülmektedir. Yalnızca bilgisayar biliminde değil, tüm branşlarda ve hayatta karşılaşılan problemleri çözebilme yeteneği geliştirmek için gerekmektedir.

Robotik Kodlama eğitiminin amacı; programlama ve robotiğin mantığını kavrayabilen, yönergelerle işlem yapabilen zekalara sahip bireylerin geleceği daha iyi anlayabilmesi sağlamak ve kodlama dilini öğretmektir.

 

Robotik Kodlamanın Önemi

Robotik bilimi her geçen gün gelişerek geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Bu nedenle, ülkeler bu alana önemli yatırım ve teşvikler gerçekleştiriliyor. Öyle ki, robotik eğitimi küçük yaşlarda verilmeye ve çocuklar robotik kodlama konusunda eğitilmeye başlandı. Robotik eğitimi sayesinde çocuklar ve gençler hem küçük yaşta robotik eğitimi alarak geleceğe hazırlanıyor hem de analitik becerilerinin gelişmesi sağlanıyor.

Robotik kodlama, bireylerin sorunları çözmesi, organizasyon ve sorumluluk becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor. Kodlama aynı zamanda akademik becerileri de öğretiyor. Robotik kodlama ile bireyler STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) alanlarında kodlama ve programlama becerilerini birleştirebiliyor. Robotik kodlama bireylere mücadele, sorun çözme, takım duygusu ve iş birliği ve azim becerilerini kazandırıyor.

Robotik Kodlama Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Avukat Katipliği eğitimi, hukukun temelleri, mahkeme süreci ve hukuk ofisi yönetimi gibi konular hakkında öğrencilere geniş bir bilgi sağlar


Bu eğitimde, sergi alanlarının tasarımı, aydınlatması, eserlerin yerleştirilmesi, sanat eserleri ve sanat tarihi hakkında geniş bir bilgi sahibi olmayı gerektirir.


Müşteri memnuniyeti, her işletme için son derece önemlidir ve çağrı merkezi çalışanları bu memnuniyeti arttırmak için önemli bir role sahiptir.


Siber güvenlik, herhangi bir dijital cihaz, ağ veya sistemdeki verilerin güvenliğini sağlamak için alınan tedbirlerin tümüdür.


Telefonların depolama kapasitesi de önemli bir özelliktir. Depolama kapasiteleri genellikle 32 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB olarak gelir.


Bilişim hukuku, internet ve diğer bilişim teknolojileriyle ilgili hukuki sorunları ele alan bir alandır.


Grafik tasarım, görsel iletişim yoluyla fikirlerinizi anlatmanın ve markanızı yansıtmanın etkili bir yoludur.


Çocuk bakıcılığı, modern hayatta birçok aile için hayatın bir gerçeğidir. İşe gitmek zorunda olan ebeveynler, güvenilir .


Eğitimciler, öğrencilerin geleceğine yön veren ve toplumun gelişiminde önemli bir rol oynayan kişilerdir.


Ambulans şoförleri, acil servis ekibinin bir parçasıdır ve genellikle hasta veya yaralıya ilk müdahaleyi yaparlar


BDT eğitimi, terapi uygulamaları hakkında kapsamlı bir eğitim içeriri, bir kişinin psikolojik rahatsızlıkları olan kişilere yardımcı olur.


Cinsel terapi eğitimi, cinsel problemleri olan bireylere yardımcı olmak için tasarlanmış bir eğitimdir.


Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimi ayrıca, öğrencilerin yaratıcılığını geliştirir. Anlatıcılar, hikayeleri farklı bir bakış açısıyla anlatmayı .


Tıbbi sekreterlik, tıbbi terminoloji, iletişim, hasta kaydı tutma ve ofis yönetimi gibi konuları içeren bir meslektir


Doğal kozmetik eğitimi aynı zamanda, evde doğal kozmetik ürünleri nasıl yapılacağı konusunda da eğitim verir.


Aromaterapi, bitkilerden elde edilen doğal esansiyel yağların kullanımı yoluyla sağlık ve zindelik sağlamayı amaçlayan bir alternatif tıp.


Sarkaç eğitimi, fizik alanında en temel eğitimlerden biridir. Sarkaç, basit bir yapısı olmasına rağmen, fiziğin birçok yönü için.


Doğal Dil İşleme (NLP), makinelerin doğal insan dilini anlamasına ve işlemesine yardımcı olan bir alan olarak tanımlanabilir.


Gastronomi eğitimi, öğrencilere yemek pişirme teknikleri, mutfak yönetimi, yemek sunumu ve yemek kültürü hakkında bilgi verir.


öğretmen yardımcılarının eğitim sürecinde öğrencilere yardımcı olmalarını kolaylaştırırken, öğrencilerin akademik performanslarını artırır.