Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

QIGONG EĞİTİMİ

Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.

177 Değerlendirme

Qigong, binlerce yıllık bir Çin geleneksel sağlık egzersizidir. Qigong, "Qi" adı verilen yaşam enerjisi ile "gong" adı verilen çalışma veya eğitim anlamına gelir. Qigong egzersizleri, beden ve zihin arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye ve enerjiyi dengelemeye yardımcı olur.

Qigong eğitimi, geleneksel olarak bir usta tarafından verilir ve genellikle yıllarca sürebilir. Ancak günümüzde, birçok Qigong uygulayıcısı ve merkezi, kısa süreli Qigong eğitimleri sunmaktadır. Bu eğitimler, insanların Qigong'u öğrenmesine ve pratik etmesine yardımcı olur.

Qigong eğitimi sırasında, öğrenciler, beden pozisyonlarını, nefes tekniklerini ve zihin meditasyonunu öğrenirler. Egzersizler, yavaş ve kontrollü hareketlerle gerçekleştirilir ve odaklanma ve derin nefes alma gibi zihinsel teknikler de kullanılır.

Qigong eğitimi, insanların sağlıklarını iyileştirmelerine ve stresi azaltmalarına yardımcı olabilir. Qigong egzersizleri, bağışıklık sistemi fonksiyonunu artırabilir, kan basıncını düşürebilir ve kronik ağrıyı hafifletebilir. Ayrıca, Qigong egzersizleri, enerji akışını dengeleyerek duygusal dengeyi artırabilir ve zihinsel netliği ve odaklanmayı geliştirebilir.

Qigong eğitimi, her yaş ve seviyedeki kişiler için uygundur. Egzersizler, herhangi bir fiziksel aktivite seviyesinde olan kişiler tarafından yapılabilir ve yaşlıların dahi pratik etmesi önerilir. Qigong egzersizleri, genellikle açık havada yapılır ve egzersizlerin yapılacağı sakin bir ortamda rahatlatıcı bir atmosfer oluşturulur.

Sonuç olarak, Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar. Herhangi bir yaş ve seviyede olan kişilerin pratik etmesi önerilen bu egzersizler, beden ve zihin arasındaki bağı güçlendirmeye yardımcı olur ve yaşam enerjisinin akışını dengeleyerek zihinsel ve duygusal sağlığı artırabilir.

QIGONG EĞİTİMİ

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli


Eğitimi amacı;ı Psikoljik danışma alanının çatı yönetimi olan American Counseling Association (Amerika Psikolojik Danışma Derneği) başkanı