Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim koçluğu, öğrencilerin moralini yüksek tutmayı, hedeflerine doğru bir şekilde ulaşmayı, duygu kontrolünü sağlamayı, sınav kaygısını en az düzeye indirmeyi, zamanı doğru kullanarak çalışma tekniklerini rahatlıkla uygulamasını sağlar.

281 Değerlendirme

EĞİTİM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Sürekli değişen ve zorlu bir rekabete neden olan sınav sistemleri öğrenciler üzerinde strese ve duygu bozukluklarına neden olabilmektedir.

Eğitim koçluğu, öğrencilerin moralini yüksek tutmayı, hedeflerine doğru bir şekilde ulaşmayı, duygu kontrolünü sağlamayı, sınav kaygısını en az düzeye indirmeyi, zamanı doğru kullanarak çalışma tekniklerini rahatlıkla uygulamasını sağlar.

 Online Eğitim Koçu Programı’nda amaç; öğrencilerin hayatlarında rehber olabilecek yeterliliğe sahip kişiler yetiştirmektir.

Eğitim Koçu Kimdir?

Öğrencinin belirlediği hedefe ulaşmasında motivasyonunu yüksek tutan, hedefe ulaşma da doğru yolu gösteren, öğrenciye destek olan ve yol gösteren kişiye Eğitim ( Öğrenci) Koçu denir.

Eğitim Koçluğunda amaç öğrenciyi kazanmaktır. Karşısına çıkan sınavlarda başarılı olabilmek için strese giren, çalışma yöntemini bilemeyen ya da koyduğu hedeflerin kendisi için uygun olup olmadığına karar veremeyen öğrenci, eğitim koçu ile öğrenim kariyerinin basamaklarını çıkabilir.

Eğitim koçu, öğrencinin; kendini tanımasını, hedeflerine yönelmede yeterli beceriye sahip olmasını, doğru stratejiler ile başarıyı yakalamasını öğretir. Öğrenci ile kurulan işbirliği sayesinde; aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde bireyin hayatında farkındalık kazandırır.

Programın Amacı

Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programı ile amaç; öğrencinin özgüveninin artmasını sağlamak problemlerini çözmeyi bilen, öğrenme tekniklerini hedefleri için başarılı bir şekilde kullanabilen, öğrenci ile iyi ilişkiler kurabilen, motivasyon ve hedef arasındaki ilişkilendirmeyi başarıyla yapabilen alanında fark yaratabilen eğitim koçları yetiştirmektir.

Kimler Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitimi’ni Alabilir?

Eğitimciler ve özel eğitmenler

Öğrenci danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler

Kişisel gelişimine katkı sağlamak ve farklılaşmak isteyenler

Koçluk hizmeti vermek isteyenler

Psikolojik Danışmanlar

Rehber Öğretmenler

Aile ve öğrenci konusunda uzmanlaşmak isteyenler

Yöneticiler

Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programına katılabilir.

Eğitim Koçluğu Eğitiminin İçeriği

Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programı ile; koçluk prensipleri, süreci ve yapısı, beynin çalışma sistemi, hızlı okuma teknikleri, hafıza geliştirme, hedef çalışmaları, sınav kaygısının olumlu enerjiye dönüştürülmesi, temel psikoloji eğitimi, zaman yönetimi gibi konular verilmektedir.

Eğitim Koçluğu Eğitiminin Avantajları

Öğrencinin eğitim hayatında yol gösteren olarak kariyerinin gelişmesine yardımcı olursunuz.

Öğrencinin zihinsel ve duygusal değişimlerini takip ederek ne zaman danışman, takipçi, motive eden ya da ideal model olabileceğinize karar verirsiniz.

Öğrenciyi psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olduğunda yeterli desteği vererek yeni bakış açısı ile kararlar vermesini ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Eğitim Sonunda Eğitim Koçu Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Online Eğitim Koçluğu Sertifika Programını başarı ile bitiren kursiyerler; eğitim danışmanlığı yapabilir, kendi iş yerini açabilir, okullarda proje başlatabilir, ailelere yardımcı olabilir.

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

22.02.2016 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı (SHT-İHA) kapsamında ticari amaçlı İHA 0 kullananların (Azami kalkış ağırlığı 4kg ( dahil ) – İHA 1, 25 kg aralığında olan İHA’lar) Sivil


22.02.2016 tarihi itibariyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı (SHT-İHA) kapsamında ticari amaçlı İHA 0 kullananların (Azami kalkış ağırlığı 4kg ( dahil ) – İHA 1, 25 kg aralığında olan İHA’lar)


Kursiyerler eğitimi tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava katılarak, başarılı oldukları takdirde Belediyelerde, Bakanlıklarda ya da KPSS atamalarında istenilen 400 Saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Programcılık Sertifika


Özel eğitim sektöründe, Zihinsel Engelliler için Gelişim, eğitim ve bakımında profesyonel mesleki eğitim almış M.E.B. onaylı sertifikalı Eğitmenlere ihtiyaç vardır. Bu alandaki ihtiyaçları karşılayabilecek yeterli bireyleri topluma kazandırmak


Dijital dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google’a göre sitelerinizin optimize edilmesi ve arama motoru kriterlerini öğrenebileceğiniz SEO Eğitimi ile yeni bir meslek sahibi olabilirsiniz.


  • 1230
  • 5

Robotik kodlama, bireylerin sorunları çözmesi, organizasyon ve sorumluluk becerilerinin gelişmesine, programlama ve kodlama bilgilerini geliştirmesine katkı sağlıyor.