Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Montesorri İle Kur’an Öğretme Eğitimi

Montessori; Çocuğun kişisel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir eğitimdir.

456 Değerlendirme

Montesorri İle Kur’an Öğretme Eğitimi

Neden Montessori ?

Montessori; Çocuğun kişisel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir eğitimdir. Çocuğun öğrenmesinde rol olan şey sadece zekası değildir. Hayal gücü, psikolojik durumu, öğrenme isteği, içine kapanık oluşu, dikkat seviyesi vb. gibi birçok faktör bunu etkiler. Kuran-ı Kerim çocukların bıkmadan ve soğumadan öğrenmesi gereken maneviyat dolu bir ders olduğu için, Montessori  ve uygulama metodunu derslerimizde yervermeye karar verdik.

Eğitimin İçeriği;

 • A.Maria Montessori Kimdir? B.Montessori Eğitim Modülü(Materyal İle Öğretim)
 • Kur’an Ögretiminde Yeni Anlayış Ve Yaklaşımlar
 • Tarih Boyunca Kuran Ögretimine Kısa Bakış
 • Günümüzde Kur’ An Ögretimi Ve Ögretim Programları
 • Kur’ An Metninin Ve Mealinin Ögretimi İle İlgili Düşünceler
 •  Kur’an Ögretiminde Yöntem Sorunu
 •  Neden Montessori İle Kuran Eğitimi?
 • Elif Ba Ve Surelerin Öğretim Adımlar

Kimler Bu Eğitimi Alabilir?

Özellikle tüm Anne-Babalar,

 • İlahiyatcılar,
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri
 • Kuran Kursu Öğreticileri
 • İmamlar
 • Müezzinler
 • Anaokulu Öğretmeni,
 • Psikologlar,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Çocuk Gelişimcileri,
Montesorri İle Kur’an Öğretme Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli