Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

İşaret Dili Temel Eğitimi (1. Seviye)

İşaret engeli olan bireyler düşüncelerini duygularını sadece işaret dilini kullanarak anlatabilir.Her geçen gün toplumlar işitme engellilere karşı duyarlı yaklaşımlarının artması ile işaret dilini öğrenme konusunda taleplerin başlaması sonucu

609 Değerlendirme

İşaret Dili Temel Eğitimi 1. Seviye

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (ÖĞRETİCİ VE TERCÜMANLIK EĞİTİMİ)

 İşaret engeli olan bireyler düşüncelerini duygularını  sadece işaret dilini kullanarak anlatabilir.Her geçen gün toplumlar işitme engellilere karşı duyarlı yaklaşımlarının artması ile işaret dilini öğrenme konusunda taleplerin başlaması sonucu Online İşaret Dili Eğitim Sertifika Programı’mız eğitimlerimiz arasında yerini almıştır.

İşaret Dili Nedir?

İşitme engellilerin; düşüncelerini ifade ederken el hareketleri ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir. Her ülkenin kullandığı işaret dili farklıdır.

Programın Amacı

Yazıcı Akademi, İşaret Dili Tercümanlık Eğitimi Programı ile katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde istihdamı için  işitme engelliler ile de iletişim kurmak isteyen herkesin yanında olmayı amaçlamaktadır.

Kimler İşaret Dili Eğitimini Alabilir?

İşaret dilini öğrenmek isteyen herkes,
İşaret dilini meslek edinmek  isteyenler,
İşitme engelli bireylerle iletişim kurmakve bu alanda çalışmalar yapmak isteyen herkes İşaret Dili Temel Eğitimini alabilir.

 

İşaret Dili Eğitiminin İçeriği

Günlük hayatta sıkça ihtiyaç kullanılan kelimelere ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm müfredatı öğretilmektedir. TİD özelliklerine göre cümleler, TİD’e göre hazırlıklı ve hazırlıksız konuşma, TİD cümlelerinde öğelere ek olarak II. seviye 200 saatlik İşaret Dili Tercümanlık ve Eğitmenlik programında ekler, gramer kuralları ve zamanlar gibi konulara da yer verilmektedir.

Eğitim Sonunda İşaret Dili Sertifikamı Nerede Kullanabilirim?

Halk Eğitim ya da Özel Eğitim Merkezlerinde eğitmen olarak,

Noter ve benzeri kurumlarda yeminli tercüman olarak,

Adliye de bilirkişi olarak,

Bazı dernek ya da etkinliklerin projelerinde işaret dili tercümanlığı olarak görev yapabilirler.

 

Online İşaret Dili Eğitimi’nin Avantajları Nelerdir?

- stediğiniz yerde ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.
- Sosyal hayatınızı değiştirmeden kariyerinizde gelişim sağlayabilirsiniz.
- Katılması zorunlu bir ders gibi değil, yeni bir dil öğrenirken aynı zamanda eğleneceğiniz derslere uzaktan eğitim sistemi üzerinden giriş yaparak kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

İşaret Dili Temel Eğitimi (1. Seviye)

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Bahçıvanlık, bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımının yapılması üzerine odaklanan bir meslektir. Bahçecilik eğitimi, bitkilerin bakımı, doğal çevrelerin.


Animasyon hazırlama eğitimi, öğrencilere farklı kariyer fırsatları da sunar. Animasyon sektörü, hızla büyüyen bir sektördür ve bu sektörde çalışmak.


Ayak refleksolojisi eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olarak çalışmak isteyenler veya kendileri veya aileleri için kullanmak isteyenler için idealdir


Tıbbi mümessillik, sağlık sektöründeki ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması, satışı ve desteklenmesi işlevini yerine getiren bir meslektir.


Organik hayvancılık, hayvanların sağlığı ve refahıyla birlikte doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını hedefleyen bir tarım uyg.


bebek masajı eğitimi, yeni doğan bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığına katkıda bulunur.


Arıcılık eğitimi, arıcılıkla ilgili birçok farklı kariyer seçeneği sunar. Arı kovanı sahibi olarak çalışabilir, bal üreticisi olarak çalışabilirsiniz.


Eczane yardımcılığı eğitimi, ilaçların düzenlenmesi, müşteri hizmetleri, ilaç stok yönetimi ve eczane işlemleri gibi konular.


Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


Otel işletmeciliği eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


İlk yardım, beklenmedik bir sağlık durumunda hayat kurtarabilen önemli bir beceridir.İlk yardım eğitimi, riskleri ve önlemleri de kapsar.


Bu eğitimde, finansal tablo analizinin üç önemli boyutu olan finansal tabloların analize hazırlanması, mali analiz yöntemlerine uygun hesaplamaların yapılması ve elde edilen


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu olmayıp Türkiye ve Dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Bu programa katılan katılımcılar; kişisel antrenman programı hazırlama, performans koçluğu ve tüm spor dallarında kondisyonerlik


Sınav haftası bitiminde üniversite onaylı başarı sertifikanız hazırlanıp başvuru esnasında belirttiğiniz adrese gönderilir.


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Dil ve Konuşma Bozuklukları tanıyabilme bilgisine, becerisine ve yetkinliğine sahip olabilmek.


Numeroloji, okültizme bağlı bir daldır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğu konusunu irdeler. Bu yönteme göre, sayıların ve harflerin her birinin


Kuaförlük eğitimi kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak görebilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır.


Yiyecek – İçecek sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin