Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Hosteslik Eğitimi

Hava yollarında uçuş güvenliğinden, yolcuların uçuş süreci boyunca ihtiyaç duyduğu pek çok temel ihtiyacın doğru bir şekilde giderilmesi doğrultusunda hizmet sunan en önemli uçuş çalışanları  olarak tanımlayabileceğimiz hosteslerin, sahip olması gereken b

845 Değerlendirme

Hosteslik Eğitimi

Hava yollarında uçuş güvenliğinden, yolcuların uçuş süreci boyunca ihtiyaç duyduğu pek çok temel ihtiyacın doğru bir şekilde giderilmesi doğrultusunda hizmet sunan en önemli uçuş çalışanları  olarak tanımlayabileceğimiz hosteslerin, sahip olması gereken bazı temel nitelikleri vardır. Bu nitelikler; hostes kişinin kendi sosyal iletişim ve becerisi ile alakalıyken, bir diğer kısmı da; sahip olduğu bilgilere dayanmaktadır. Hosteslik kursu, hostes olmak isteyen ve bu kurslara başlamış olan her bir bireye; mesleki alanda ihtiyaç duyacağı temel ve ileri düzey; sosyal iletişim ve becerileri başta olmak üzere pek çok önemli mesleki bilgileri de kazandırır.

Eğitim, İnternet ortamında uzaktan eğitim (asenkron) yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim videoları ve sunumları önceden uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde istedikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlar.

HOSTESLİK Sertifikası Ne İşe Yarar.?

THY, Pegasus, Atlasjet ve birçok havayolu firması her yıl binlerce kişiyi hostes olarak işe alıyor bu işe alım süreçlerinde yoğun bir taleple karşılaşıyorlar. Bu Talepleri değerlendirirken kişilerin cvlerine göre bir seçimyapıyorlar. Alacağınız Üniversite Onaylı Hosteslik sertikası ile bu seçimleri yapan insan kaynaklarının değerlendirme sürecinde mesleğe duyduğunuz ilgi ve bunu gösteren belge olumlu değerlendirilmenizi sağlayacak.Aynı zamanda gireceğiniz mülakatta karşılaşacağınız sorulara nasıl yaklaşacağınızı öğrenmiş olup nasıl cevaplar vereceğinizide eğitimimizde öğreneceksiniz.

HOSTESLİK Sertifikası Nedir ?

Bu meslekte görev alan Uçuş Hosteslerinin başlıca görevleri; uçakta şirket temsilcisi olarak müşteri memnuniyeti ön planda tutarak ev sahipliği yapmak, uçuşta yolcuyla ilgili emniyet tedbirlerini almak, tehlike ve acil durumda yolcunun uçaktan tahliyesini gerçekleştirmektir. Uçuş hosteslerinin diğer bir görevi de, yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır. kapsamlı eğitim ve bireysel disiplinden geçmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ OLANAKLARI

Yer hostesi olarak tüm yerli ve yabancı havayolları acentelerinde, yer hizmetleri departmanlarında çalışılabileceği gibi aynı hizmet THY nin seferi olan tüm ülkelerde ve Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan Havayolları gibi T.C.vatandaşı personeli kabul eden ülkelerde de çalışılabilmektedir. Green-Card mevcudiyetinde ise, Amerika’dakitüm havayolu şirketlerine başvuru yapılabilir.

HOSTESLİK KURSUNA KATILMA KOŞULLARI

• En az Lise mezunu olan

• T.C. uyruklu olan

• 18 - 35 yas arasında olan

• Bayanlarda 1.6 - 1.80cm; erkeklerde 1.70-1.85cm boy

• İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı bir dili en az orta düzeyde (Intermediate ) bilen

• Fiziki engeli olmayan ve sağlık durumu açısından uçuşa müsait olan,

• Yasalar gereği hüküm giymemiş olan

• Daha önce çalıştığı işletmelerden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olan tüm kişiler,

Eğitim Programına katılabilirler.

 

 

Hosteslik Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Bahçıvanlık, bitkilerin yetiştirilmesi ve bakımının yapılması üzerine odaklanan bir meslektir. Bahçecilik eğitimi, bitkilerin bakımı, doğal çevrelerin.


Animasyon hazırlama eğitimi, öğrencilere farklı kariyer fırsatları da sunar. Animasyon sektörü, hızla büyüyen bir sektördür ve bu sektörde çalışmak.


Ayak refleksolojisi eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olarak çalışmak isteyenler veya kendileri veya aileleri için kullanmak isteyenler için idealdir


Tıbbi mümessillik, sağlık sektöründeki ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması, satışı ve desteklenmesi işlevini yerine getiren bir meslektir.


Organik hayvancılık, hayvanların sağlığı ve refahıyla birlikte doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını hedefleyen bir tarım uyg.


bebek masajı eğitimi, yeni doğan bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığına katkıda bulunur.


Arıcılık eğitimi, arıcılıkla ilgili birçok farklı kariyer seçeneği sunar. Arı kovanı sahibi olarak çalışabilir, bal üreticisi olarak çalışabilirsiniz.


Eczane yardımcılığı eğitimi, ilaçların düzenlenmesi, müşteri hizmetleri, ilaç stok yönetimi ve eczane işlemleri gibi konular.


Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


Otel işletmeciliği eğitimi, birçok farklı öğrenme yöntemi kullanabilir. Bazı eğitim programları, öğrencilere teorik bilgi verir.


İlk yardım, beklenmedik bir sağlık durumunda hayat kurtarabilen önemli bir beceridir.İlk yardım eğitimi, riskleri ve önlemleri de kapsar.


Bu eğitimde, finansal tablo analizinin üç önemli boyutu olan finansal tabloların analize hazırlanması, mali analiz yöntemlerine uygun hesaplamaların yapılması ve elde edilen


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu olmayıp Türkiye ve Dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Bu programa katılan katılımcılar; kişisel antrenman programı hazırlama, performans koçluğu ve tüm spor dallarında kondisyonerlik


Sınav haftası bitiminde üniversite onaylı başarı sertifikanız hazırlanıp başvuru esnasında belirttiğiniz adrese gönderilir.


Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşulu aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime başvuru yapabilir.


Dil ve Konuşma Bozuklukları tanıyabilme bilgisine, becerisine ve yetkinliğine sahip olabilmek.


Numeroloji, okültizme bağlı bir daldır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğu konusunu irdeler. Bu yönteme göre, sayıların ve harflerin her birinin


Kuaförlük eğitimi kuaförün yapması gereken tüm işlemleri uygulamalı olarak görebilecekleri bir eğitim programından oluşmaktadır.


Yiyecek – İçecek sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin