Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Diyabet / İnsülin Direnci ve Beslenme Eğitimi

Alanında uzman diyetisyenimiz eşliğinde diyabet hastalığına ve insülin direncine sahipkişilerinbeslenmesi hakkında bilgi vererek bu programa katılan kişilerin sağlık ve yaşam kalitelerini en iyiye ulaştırmak amaçlanmaktadır.

80 Değerlendirme

Diyabet Nedir?

Diyabet; yani şeker hastalığı, insülin hormonu azlığı hatta yokluğu ile var olan  bozukluklarıyla yüksek kan glikoz düzeyi ile karakterize kompleks olan kronik bir hastalıktır.

İnsülin Direnci Nedir?

İnsülin direnci; insülin hormonuna karşı karaciğer, yağ ve kas dokusu gibi yapılar başta olmak üzere biyolojik  meydana gelen bozulmardır.

Programın Amacı

Alanında uzman diyetisyenimiz eşliğinde diyabet hastalığına ve insülin direncine sahipkişilerinbeslenmesi hakkında bilgi vererek bu programa katılan kişilerin sağlık ve yaşam kalitelerini en iyiye ulaştırmak amaçlanmaktadır.

Diyabet-İnsülin Direnci Beslenme Eğitimini Kimler Alabilir?

  • İnsülin direncine sahip bireyler
  • Diyabet Hastaları
  • Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler
  • Sağlık çalışanları
  • Diyabet hastası yakını olanlar

Diyabet-İnsülin Direnci ve Beslenme Eğitimi İçeriği

Bu eğitimde sayesinde diyabet ve insülin direncinin tanımı ve önemi, bu hastalıklarda beslenmenin neler içermesi gerektiği, sebep olabileceği komplikasyonlar, nasıl tedavi edilebileceği ve kontrol altına alınabileceği, hastaların yaşam kalitesinin nasıl iyileştirilebileceği  bilgiler verilmesi amaçlanmıştır.

Diyabet-İnsülin Direnci ve Beslenme Eğitiminin Avantajları

  • Kullanıcı diyabet hastalığı ve insülin direncinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olur,
  • Hastalığın önlenmesi, kontrol altına alınması ve tedavisi konusunda bilinçlenir,
  • Hastaların  ne şekilde  beslenmesi gerektiğini  öğrenir.
Diyabet / İnsülin Direnci ve Beslenme Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli