Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Disleksi Eğiticinin Eğitimi

Disleksi nedir? Normal ya da normal üstü zekaya sahip kişinin farklı öğrenme ve düşünmesine neden olan okuma, yazma ve aritmetik öğrenimindeki güçlü ve zayıf yanlarının gözlenebildiği bir okuma bozukluğudur. Disleksi ne değildir?

99 Değerlendirme

Eğitim İçeriği

Disleksi nedir? Normal ya da normal üstü zekaya sahip kişinin farklı öğrenme ve düşünmesine neden olan okuma, yazma ve aritmetik öğrenimindeki güçlü ve zayıf yanlarının gözlenebildiği bir okuma bozukluğudur. Disleksi ne değildir? Disleksi asla bir hastalık değildir. Bir kişinin dislektik olabilmesi için öncelikle normal veya normal üstü bir zekâya sahip olması gerekmektedir. Her 10 kişiden birinde disleksiye rastlanmaktadır.Yaşanan güçlükler  bir eksiklik, noksanlık değildir hatta çocuğumuzda daha farklı yetenekler olduğunun göstergesidir. Eğitimimiz Türkiye'de alanının en iyilerinden Pdr. Dr. Fatih KALKINÇ koordinatörlüğünde 4 farklı psikolog tarafından verilmektedir. HER ÇOCUK ÖZELDİR VE YİNE HER ÇOCUK POZİTİF BİR BAŞLANGICI HAK EDER. Bu eğitim sayesinde dislektik çocukların anne babaları ve öğretmenler için yol gösterici olacaktır. Bu kadar kapsamlı; disleksi ile yaşamayı kolaylaştıran, okul ve hayat başarısını arttıracak pek çok önerilerin olduğu bir eğitim Türkiye’de sadece ilk olarak bizde mevcuttur. Her anne baba, öğretmen ve konuya ilgi duyan herkes yararlanabilsin diye bu eğitimim artık  uzaktan eğitim ile sizlere ulaştırıyoruz. Her çocuk öğrenir ancak herkes farklı şekilde öğrenir. Önemli olan nasıl öğrendiğini fark edip ona yönelik stratejiler kullanmak ve yeni yöntemler geliştirmektir.

 EĞİTİMİN AMACI NEDİR?

 - Etkili anne,baba,çocuk İletişimini sağlayarak farklı iletişim yolları bulmak,

 - Dislektik bireylerin gelişimine ve öğrenimine destek olmak.

- Disleksi hakkında toplumu daha bilinçli bir hale getirmek.

. - Disleksi İle ilgili yanlış bilinenleri düzeltmek ve önyargıları yıkmak.

 Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu, Kaygı Bozukluğu, Motivasyon Eksikliği, Özgüven Gelişimi, Derin Duyu, Yönetici İşlev Bozuklukları, Sosyal Duygusal Problemler, Dil Ve Konuşma Problemleri, Öğrenme Ve Davranış Sorunları, Sorumluluk Duygusunu Gelişimi, Öğrenilmiş Çaresizlik, Zeka Gelişimi, Çoklu Zeka Gelişimi, Çocuklar İle İletişimde Empati Kurmakta Güçlük Yaşayan Bireylerin Yaşamsal, Gelişimsel Süreçlerini İyileştirmek Ve Geliştirmek.Bu eğitimle ufkunuz açılacak…

 

Disleksi Eğiticinin Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli