Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Günümüzde çoğalan dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunları aile ve çocuk arasında ilişkilerin yıpranmasına, gerginliklerin artmasına neden olmakta ve ilişkileri olumsuz etkilemektedir.

199 Değerlendirme

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Günümüzde çoğalan dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunları aile ve çocuk arasında ilişkilerin yıpranmasına, gerginliklerin artmasına neden olmakta ve ilişkileri olumsuz etkilemektedir.

 Online Dikkat Eksikliği Eğitim Programı ile çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir.

Dikkat Eksikliği Nedir?

Tıp alanında dikkat eksikliği ve hiperaktivite (aşırı hareketlilik) bozukluğu kısaca DEHB olarak tanımlanır.

DEHB; zihinsel, akademik, öğrenme sorunları ile birlikte davranış ve duygusal problemleri de içine alan geniş bir alandır.

Çocukların  dikkat ve algı konusunun iyi bir şekilde gözlemlenebilmesi için bazı değerlendirme araçlarını uygulamak ve bunları doğru bir şekilde kullanabilmek gerekir. İyi bir gözlem sonucu değerlendirerek uygulanan bu testler sayesinde çocuklarınızın gelişimini takip etmek önemli bir fark yaratır.

Değerlendirme yapabilmek  adına yeterli bilgi ve beceriye sahip olmak sorunların çözülmesinde büyük bir önem taşır.

Dikkat Eksikliğinin Nedenleri Nelerdir?

Dikkat eksikliğinin nedenleri arasında kalıtımsal etkenler olduğu gibi, duygusal travma, kafa darbesi gibi nedenler olabileceği gibi geçirilen ateşli havale ya da zorlu bir doğumda yer alabilir. Anne sütünün yeterince alınamaması ya da hiç alınmamasıdadikkat eksiliğinin oluşmasında önemli bir etkendir. Yetiştirilme tarzı ile birlikte çevresel faktörlerde dikkat eksiliğinin oluşmasına neden olabilmektedir.

Programın Amacı

Bu program; alanında kendini geliştirmek isteyen uzman, öğrenci ya da mezunlara yönelik olarak sorunlar  ile baş etme yolları hakkında bilgilendirme sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

Kimler Dikkat Eksikliği Eğitimini Alabilir?

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, okul öncesi veya anaokulu öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, psikiyatri hemşireleri ile birlikte sosyoloji, psikoloji, özel eğitim, çocuk gelişim, tıp, hemşire öğrencileri veya mezunları bu eğitimi alabilir. Çocuklarla çalışan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen lisanslarında son sınıf öğrencisi olanlar, öğretmenler ve uzmanlar içinde uygundur.

Dikkat Eksikliği Eğitiminin İçeriği

 Dikkat Eksiliği Eğitim Programı’nda çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişimlerinin değerlendirilmesini sağlayan testlerin tanıtımı, nasıl uygulanacağı ve raporlamanın nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler vardır.

Eğitimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun (DEHB)Tanımı ve Özellikleri, temel belirtileri, çocuk üzerindeki etkileri, risk faktörleri, tipleri, olumlu yönleri, yaklaşım biçimleri, tedavi yöntemleri gibi konuları işlenmektedir.

Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları

 Dikkat Eksikliği Eğitimi’ni tamamlayan aday; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) teşhisini rahatlıkla yaparak karşında yer alan çocuğun özelliklerini bilinçli bir şekilde tanımlayabilir. DEHB’ın belirtilerini bilir ve çocuk üzerindeki etkilerinin farkındadır. DEHB’ın çocuk üzerindeki olumlu ve olumsuz yönlerini bildiği için doğru yaklaşım biçimini kullanır ve sorun tiplerini bildiği içinde problemi çözmede akılcı çözümler üretir.. Tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olunduğu içinde çocuk ve ebeveynlerine yardım alabilecekleri kişi veya kurumlara doğru yönlendirmeleri yapar.

Online Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayarınızla, zaman ve mekâna bağlı olmadan eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlayabilmesi,

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli