Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Günümüzde çoğalan dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunları aile ve çocuk arasında ilişkilerin yıpranmasına, gerginliklerin artmasına neden olmakta ve ilişkileri olumsuz etkilemektedir.

199 Değerlendirme

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Günümüzde çoğalan dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunları aile ve çocuk arasında ilişkilerin yıpranmasına, gerginliklerin artmasına neden olmakta ve ilişkileri olumsuz etkilemektedir.

 Online Dikkat Eksikliği Eğitim Programı ile çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir.

Dikkat Eksikliği Nedir?

Tıp alanında dikkat eksikliği ve hiperaktivite (aşırı hareketlilik) bozukluğu kısaca DEHB olarak tanımlanır.

DEHB; zihinsel, akademik, öğrenme sorunları ile birlikte davranış ve duygusal problemleri de içine alan geniş bir alandır.

Çocukların  dikkat ve algı konusunun iyi bir şekilde gözlemlenebilmesi için bazı değerlendirme araçlarını uygulamak ve bunları doğru bir şekilde kullanabilmek gerekir. İyi bir gözlem sonucu değerlendirerek uygulanan bu testler sayesinde çocuklarınızın gelişimini takip etmek önemli bir fark yaratır.

Değerlendirme yapabilmek  adına yeterli bilgi ve beceriye sahip olmak sorunların çözülmesinde büyük bir önem taşır.

Dikkat Eksikliğinin Nedenleri Nelerdir?

Dikkat eksikliğinin nedenleri arasında kalıtımsal etkenler olduğu gibi, duygusal travma, kafa darbesi gibi nedenler olabileceği gibi geçirilen ateşli havale ya da zorlu bir doğumda yer alabilir. Anne sütünün yeterince alınamaması ya da hiç alınmamasıdadikkat eksiliğinin oluşmasında önemli bir etkendir. Yetiştirilme tarzı ile birlikte çevresel faktörlerde dikkat eksiliğinin oluşmasına neden olabilmektedir.

Programın Amacı

Bu program; alanında kendini geliştirmek isteyen uzman, öğrenci ya da mezunlara yönelik olarak sorunlar  ile baş etme yolları hakkında bilgilendirme sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

Kimler Dikkat Eksikliği Eğitimini Alabilir?

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, okul öncesi veya anaokulu öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, psikiyatri hemşireleri ile birlikte sosyoloji, psikoloji, özel eğitim, çocuk gelişim, tıp, hemşire öğrencileri veya mezunları bu eğitimi alabilir. Çocuklarla çalışan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen lisanslarında son sınıf öğrencisi olanlar, öğretmenler ve uzmanlar içinde uygundur.

Dikkat Eksikliği Eğitiminin İçeriği

 Dikkat Eksiliği Eğitim Programı’nda çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişimlerinin değerlendirilmesini sağlayan testlerin tanıtımı, nasıl uygulanacağı ve raporlamanın nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler vardır.

Eğitimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun (DEHB)Tanımı ve Özellikleri, temel belirtileri, çocuk üzerindeki etkileri, risk faktörleri, tipleri, olumlu yönleri, yaklaşım biçimleri, tedavi yöntemleri gibi konuları işlenmektedir.

Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları

 Dikkat Eksikliği Eğitimi’ni tamamlayan aday; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) teşhisini rahatlıkla yaparak karşında yer alan çocuğun özelliklerini bilinçli bir şekilde tanımlayabilir. DEHB’ın belirtilerini bilir ve çocuk üzerindeki etkilerinin farkındadır. DEHB’ın çocuk üzerindeki olumlu ve olumsuz yönlerini bildiği için doğru yaklaşım biçimini kullanır ve sorun tiplerini bildiği içinde problemi çözmede akılcı çözümler üretir.. Tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olunduğu içinde çocuk ve ebeveynlerine yardım alabilecekleri kişi veya kurumlara doğru yönlendirmeleri yapar.

Online Dikkat Eksikliği Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

- Bilgisayarınızla, zaman ve mekâna bağlı olmadan eğitim alma imkanı

- Sosyal hayatı etkilemeden kariyerde gelişim sağlayabilmesi,

Dikkat Eksikliği Eğitim Programı

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

TİDYeS, İşaret Dili meslek yaomak isteyen herkesin girmesi gereken bir sınavdır.Bu sınava, Türk İşaret Dili (TİD) Yüksek Lisans programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler,öğretmenlik ve tercümanlık sertifikası için dil yeterliliğini belgelemek


Uluslararası işaret dili eğitimi sayesinde sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerindeki işitme engelliler ile iletişime geçebilir; aynı zamanda uluslararası işaret dili ile iletişime geçilen Deaflympcs'de (işitme engelliler olimpiyatları) tercüman olara


İşaret dilinde dini kavramları bilmek işitme engellilere Kuran eğitimi esnasında sıkça uygulanır. Bunun dışında Cuma günlerinde hutbe tercümesi/çevirisi ve en çok da işitme engellilere umre ibadetlerinde tercüman olarak görevlendirildiğinde işitme engelli


Size geçen kök ailenizdeki psikolojik dinamikleri anlamak,Geçmişteki aile içi travmalar ile yüzleşip atlatabilmek,Atalardan ve aile üyelerinden geçen ve bireye ait olmayan enerjileri, yükleri, rolleri, sorumlulukları onlara geri vererek özgürleşmek,Korkul


Bioenerji eğitiminin doğru bir şekilde kullanarak enerjinizi açığa çıkarabilir ve sonuçlarına şaşırabilirsiniz. Sistemli hücrelerin bir araya gelmesiyle oluşan insan vücudu, bütünsel yapının harekete geçmesi ve dengeyi sağlaması enerji sayesinde gerçekleş


EFT (Emotional Freedom Techniques) , duygusal arınma yöntemidir. Akupunktur, Akupresür ve Reiki ile yakın tarihte geliştirilmiş bir teknik olan NLP’nin birleşimi olan EFT, bu teknikleri kapsayan modern stres giderme yöntemidir.Geçmişimizden bu yaşımıza ka


-72 Ay Çocuk Gelişimi Eğitimi Sertifika Programı Gelişim dönemleri ve gelişime etki eden faktörleri sıralaması, 0-72 ay çocuklarının fiziksel gelişim özellikleri hakkında edindikleri bilgiler doğrultusunda uygun etkinlikler hazırlaması, 0-72 ay çocukların


Montessori eğitimi alan kursiyerler bilmedilerki montessori; temeli bireysel eğitime dayanan ve Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir eğitim modelidir. Dünyada en iyi eğitim modeli olan ve 100 yılı aşkın yıldır uygulanan Montessori eğitimi, son


Disleksi nedir? Normal ya da normal üstü zekaya sahip kişinin farklı öğrenme ve düşünmesine neden olan okuma, yazma ve aritmetik öğrenimindeki güçlü ve zayıf yanlarının gözlenebildiği bir okuma bozukluğudur. Disleksi ne değildir?


Bu eğitim sayesinde katılımcılar, yetişkin eğitiminin temel ilkelerini kavrayıp, yetişkin eğitimiyle öğrenme bağlamı arasında bağ kurabilecek, eğitim ihtiyaçlarını oluşturabilecek ve uygulayabilecek, etkin bir eğitim programı içeriği ve görsel malzemesi


Oyun Terapisi Eğitim  programı, ailede ya da çevrede gelişen değişimler, boşanma ve ölüm gibi  olayların çocukları olumsuz yönde etkilememesini amaçlar.Bu tür durumlardan dolayı negatif etkilenen çocuklar duygu ve düşüncelerini ifade edemezler.


Önemli sorumlulukları olan bir çalışma alanını kapsayan aile danışmanları, pek çok kişinin başvurduğu ve kişilerin problemlerine profesyonel çözüm üretebilirler.Uzmanlaşma ve disiplin ile birlikte tecrübe de gerektiren aile danışmanlığı, aile ilişkilerini


Çocukların duygu ve düşüncelerini tam olarak ifade edemezler. Yetişkinler gibi konuşma becerileri yoktur.Sözlü olarak kendini ifade edebilmakte zorlanırlar. Masal terapisi, çocukların kendilerini ve tecrübeleri ifade etmesine yardımcı olan en detkili yönt


0-12 ay arasındaki bebek bakımı eğitimi ile; bebek bakımını artık daha bilinçli bir şekilde yapılabilmesini ve bebeğin büyüme gelişmesini daha iyi yönetilmesini hedeflenmiştir.


Zihinsel Detoks programı; kişinin şimdiki zamanda ya da geçmişinde yaşadığı bazı sorunların farkına varmasına ve NLP teknikleriyle bu sorunları bilinç altı düzeyinde ortadan kaldırmasına yarayan bir eğitimdir.


NLP Practitioner eğitiminde, temel NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı gösterilir. Eğitimin hedefi, NLP tekniklerinin günlük ve profesyonel yaşam içindeki sorumlu ve yaratıcı kullanımını mümkün kılan gelişimleri tamamlamaktır.


Yoga ile ruhunuzu, bedeninizi ve aklınızı aynı noktada birleştirin ve anda kalabilmenin tadını çıkarın. En verimli ve en güzel an, o an içinde bulunduğunuz andır.


Doğum öncesi yoga eğitimi almak, hamilelik dönemini en iyi atlatmanın yoludur. Adayların meditasyon, rahatlama ve konsantre olma yeteneklerini geliştirebilir.


Çocuk Resimleri Analizi Ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi ile çocukların çizmiş olduğu resimleri, projektif testler aracılıyla değerlendirme ve analiz edebilme beceriniz oluşacaktır..


Meditasyon kendimizle, yaşamla, dünyayla bağ kurmayı öğretir ve düzenli, adanmış bir çalışma çabalama gerektirir.


İşitme engelli olan bireyler ise duygu ve düşüncelerini işaret dili sayesinde sağlarlar. İnsanların işaret dilini öğrenme konusundaki isteklerinin artması ise online işaret dili eğitimi sertifika programlarının önemini ön plana çıkartmaktadır.


NLP Master eğitimi, kişilerin gerçek yaşamda uygulayabilecekeleri pratik psikoloji ve iletişim becerileri ile donatan kapsamlı bir kişisel ve profesyonel gelişim programıdır.


Bu eğitmle , beslenmeden kaynaklı komplikasyonların yaşanmaması, hem annenin hem de bebeğin sağlığının korunması ve annelerin bilgilendirilmesi için “Gebelik Döneminde Beslenme” eğitimi vermektedir.


Bu eğitim emzirme dönemindeki anneye psikolojik ve fiziksel olarak destek olabilmelerini , bebeğin ve annenin ihtiyaçlarını bilip bunları karşılamalarına yardımcı olabilmelerini sağlamaktır.


Alanında uzman diyetisyenimiz eşliğinde diyabet hastalığına ve insülin direncine sahipkişilerinbeslenmesi hakkında bilgi vererek bu programa katılan kişilerin sağlık ve yaşam kalitelerini en iyiye ulaştırmak amaçlanmaktadır.