Uzaktan Eğitim
Katılım Belgesi

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

Adli psikoloji, suç işlemenin ardında yatan psikolojik nedenler, mağdur psikolojisi, cezai ehliyet, adli raporlama ve adli görüşme

157 Değerlendirme

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

Adli psikoloji, suç işlemenin ardında yatan psikolojik nedenler, mağdur psikolojisi, cezai ehliyet, adli raporlama ve adli görüşme, suçun önlenmesi gibi konuların eğitimini vermektedir.Eğitim sonunda kursiyerlere “üniversite onaylı adli psikoloji uzmanlığı sertifikası” verilir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

 • Üniversitelerin Psikoloji Bölümü Mezunları,
 • Sosyal Hizmet Bölümü Mezunları,
 • Avukatlar ve Hukukçular,
 • Aile danışmanları,
 • Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık mezunları, bu bölümlerinin 4. Sınıf öğrencileri ve bu bölümlerden mezun mental sağlık profesyonelleri.
 • Adli Alanda Çalışan/Çalışmak İsteyen Psikologlar,
 • Çocuk gelişim uzmanları,
 • Sosyologlar,
 • Öğretmenler,

  Eğitimi İçeriği Nedir?

  Adli psikoloji nedir ?

  Adli psikolojinin tarihi

  Adli psikoloji ile bağlantılı alanlar

  İnsanın duygusal, zihinsel ve ahlaki gelişimi

  Suç işleme psikolojisi, suç ve bilinç

  Suçluların sınıflandırılması, suçlu profili çıkarabilmenin esasları

  Yargıcın psikolojisi ve karar verme süreçleri

  Sanık psikolojisi ve görüşme teknikleri

  Tanık psikolojisi ve görüşme teknikleri

  Mağdur psikolojisi ve görüşme teknikleri

  Ceza evlerinin tarihçesi, ortam ve rehabilitasyon

  Adli psikolojide etik

  Adli psikoloji vaka örneği 1

  Adli psikoloji vaka örneği 2

  Adli psikoloji vaka örneği 3

  Adli psikoloji vaka örneği 4

  Adli psikoloji vaka örneği 5

  Adli Psikoloji Uzmanları Nerede Çalışabilirler?

  Devlet Memuru olmuş ve adli psikoloji eğitimi sertifikasına sahip psikologlar ve diğer mental sağlık profesyonelleri, Adalet Bakanlığı’na bağlı Çocuk Mahkemelerinde ve Aile Mahkemelerinde çalışır.

  Bilir kişilik Daire Başkanlığının istediği şartları yerine getirerek bilirkişilik yapabilirler.

  Suça sürüklenen çocuk ya da mağdur çocukların mahkemedeki ifade alımlarında bir uzman olarak katılabilir.

  Devlet memuru olan ve adli psikoloji eğitimini alan psikologlar Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışabilir. Emniyet Genel Müdürlüklerine bağlı birimlerde uzman olarak çalışabilir, tutuklu-hükümlü eğitimi, salıverilme sonrası psikososyal müdahale çalışmaları ve tutuklu- hükümlülere yönelik rehabilitasyon çalışmalarında görevlendirilip  bu alanda uzmanlaşabilirler.

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldur.

Hemen Başvur!

Diğer Eğitimler

Çocuklarda resim analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, çocukların zihinsel sağlığına dair önemli bilgiler sunan bir eğitim türüdür.


Eğitim sırasında, koçlar bireysel hedeflere odaklanarak, katılımcıların belirli alanlarda gelişmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım kullanırlar.


Düzenli olarak egzersiz yapmak, enerjinizi artırmanıza, stresi azaltmanıza ve zihninizi dinginleştirmenize yardımcı olur,pozitif enerjiyi artırır.


Meridyen terapisi uygulayıcı & uzmanlık eğitimi, profesyonel bir uygulayıcı olmak isteyenler veya kendileri ve aileleri için kullanmak isteyenler.


Enerjisel terapi, farklı enerji sistemlerini kullanarak insanların zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeyi amaçlayan .


Koku terapisi, bitki özleri ve uçucu yağlar gibi doğal kokular kullanarak fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bir terapi türüdür.


Qigong eğitimi insanlara sağlıklarını iyileştirmeleri, stresi azaltmaları ve enerji seviyelerini artırmaları için güçlü bir araç sunar.


Öğrenci koçluğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan bir hizmettir.


Pozitif psikoloji, insanların yaşamlarındaki olumlu duyguları ve davranışları araştıran bir alan olarak tanımlanabilir.


EMDR terapisi, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme terapisi olarak bilinir.


EMDR eğitimi, bu yöntemin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda kullanılacağı hakkında detaylı bilgi verir.


Fito terapi, doğal ve bitkisel maddelerin kullanımı ile çeşitli sağlık problemlerinin tedavisine yardımcı olur.


İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, tüm işyerlerinde gereklidir. Çalışanların sağlığı ve güvenliği için gerekli önlemleri almakla yükümlüdürler.


Doula eğitimi sertifika programı, doğum sonrası annelerin bakımı ve emzirme konusunda nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgi sağlar.


Bebeklerde Emzirme Düzeni Süresi Doğru Emzirme Teknikleri Anneye ve Bebeğe Faydaları.


Eğitim, tamamen sunum yapma konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için gerekli bilgi ve beceri kazandırmak.


Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz.


Davranışsal Finans eğitimi, yatırımcıların tüketicilerin klasik teorilerle belirlenemeyen davranışlarını incelemekte ve insan psikolojisinin etkilediği neden-sonuç ilişkisini


Bu eğitim, ISO 9001-2008 standardına uygun olarak kurulmuş sistemlerin denetimini gerçekleştirecek gerekli süreç ve esasları bilen iç tetkikçilerin yetiştirilmesini amaçlar.


Bu eğitimde kursiyerin  tüm sektörler için (6698 sayılı) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum çalışmaları kapsamında bilinmesi gerekli